liga01

W niedzielę zakończyła się Kutnowska Wiosenna Liga Piłkarska

W ostatnią niedzielę przy zmiennej pogodzie odbyła się ostatnia kolejka Kutnowskie Wiosennej Ligi Piłkarskiej. W tym roku liga rozgrywana była w dwóch kategoriach wiekowych +16 – 11 zespołów i +35 – 3 zespoły.

Zwycięzcą ligi w kategorii +16 został zespół EXPOM Krośniewice, który w sobotę pokonał dotychczasowego lidera zespół DS. SMITH i ten z taką samą ilością punktów zajął drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasował się zespół SAMI SWOI. Najlepszym strzelcem zostali „ex aequo” Bartosz Szuda i Michał Witkowski (SAMI SWOI). Najlepszym zawodnikiem wybrano Roberta Skoniecznego (DS.SMITH), a najlepszym bramkarzem Jacka Kenskę (EGOLIT).
Natomiast w kategori +35 wygrał zespół EGOLIT przed LIBERO i STARTREM Kutno. Najlepszym strzelcem i zawodnikiem ligi w tej kategorii został Michał Janakowski (EGOLIT), a najlepszym bramkarzem ponownie Jacek Kenska (EGOLIT).
Nagrodę „Fair Play” w tym roku otrzymał P. Tomasz Garwicki za profesjonalne zorganizowanie obsługi sędziowskiej zawodów.
Liga trwała w każdy weekend od 9 maja. Rozegrano 61 meczy i strzelono 272 bramki.
Na zakończenie imprezy zabrała głos Pani Małgorzata Żurada – Prezes Stowarzyszenia Edukacyjno – Sportowego STASZIC-KUTNO, która w kilku zdaniach podsumowała imprezę, podziękowała wszystkim drużynom biorącym udział za sportową walkę i zachowanie, Prezydentowi Miasta Kutno i Wójtowi Gminy Kutno za współpracę i ufundowanie nagród oraz innym osobom za pomoc w organizacji imprezy.
Następnie Pani Prezes w imieniu organizatora i fundatorów wręczyła puchary i dyplomy wszystkim drużynom za zajęte miejsca i udział oraz statuetki dla wyróżnionych zawodników. Dodatkowo każda drużyna otrzymała piłkę oraz słodycze.
Poniżej ostateczne wyniki i klasyfikacje.
Wyniki i klasyfikacje końcowe

Kategoria +16
20.06.2015r.
14.00 EXPOM – DS. SMITH 6 : 1
         Bramki – EXPOM: Domański (3), Walczak (3).
                    – DS. SMITH: Szymański.
14.50 1,5L/G – SAMI SWOI 2 : 10
         Bramki – 1,5 L / G: Jadczak A., Jadczak J.
                    – SAMI SWOI: Witkowski (4), Krysiński (3), Szuda (2), Gutarowski.
15.40 PROSTO TEAM – STARTER 3 : 0 (walkower)

21.06.2015 r.
16.30 KLONOWIEC STARY – JEDENASTU 11 : 4
         Bramki – KLONOWIEC STARY: Jóźwiak (4), Mikołajczyk (4), Jankiewicz (2), Marciniak.
                    – JEDENASTU: Pawlak (2), Magdziarz, Włodarski.
17.20 OMEGA – EGOLIT 0 : 0 (obustronny walkower)