DSC02491 LargeZe srebrnymi medalami  z Finału Wojewódzkiego w Koszykówce Dziewcząt w ramach Licealiady wróciła reprezentacja Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie. Zawody odbyły się dzisiaj (25.03.2014) w Pałacu Sportu w Łodzi. Organizatorem był Łódzki Szkolny Związek Sportowy.

W tym roku system gry został zmieniony i w turnieju finałowym wystąpiło sześć szkół podzielonych na dwie grupy. Następnie drużyny, które zajęły drugie miejsca w grupach półfinałowych zagrały o III miejsce, zwycięzcy zaś mecz finałowy.

Dziewczęta ze „Staszica” zwyciężyły w Grupie A, wygrywając 33:25 z ZSP Kleszczów oraz 20:0 I LO w Tomaszowie Mazowieckim(walkower).W meczu finałowym ZS Nr 1 w Kutnie uległ 23:59 aktualnemu Mistrzowi Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce LO w Aleksandrowie Łodzkim.

Jestem bardzo zadowolony z postawy, zaangażowania i pracy wykonanej przez  dziewczęta. Wygraliśmy zawody na szczeblu powiatu, rejonu, zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie półfinałowej. W całych rozgrywkach przegraliśmy tylko jeden mecz, z aktualnym Mistrzem Polski. Niestety w zawodach rejonowych oraz finale musieliśmy radzić sobie bez kontuzjowanej Michaliny Kamińskiej, za co dziewczętom należą się duże brawa – mówi trener Mariusz Łubiński.

Skład reprezentacji „Staszica”: Marta Domańska, Klaudia Matczak, Patrycja Matczak, Magdalena Ćwirko Godycka, Andżelika Przytulska, Kinga Sikora, Kinga Kaczor, Monika Kolasińska, Natalia Marciniak, Natalia Zauga. Trener Mariusz Łubiński.