la03

Bardzo dobrze w zawodach rejonowych w Lidze Lekkoatletycznej w ramach „Licealiady” wypadła reprezentacja Zespołu Szkół Nr 1 w Kutnie. W zawodach organizowanych przez kutnowski MOSiR wzięło udział sześć reprezentacji żeńskich oraz sześć męskich (mistrzów i wice mistrzów powiatów - kutnowskiego, łowickiego oraz skierniewickiego): ZS Nr 1 w Kutnie, ZS Nr 3 w Kutnie, I LO w Kutnie, ZSP 1 w Łowiczu, II LO w Łowiczu, ZS Nr 3 w Skierniewicach, LO Prusa w Skierniewicach oraz ZSP Nr 4 w Łowiczu. Uczniowie „Staszica” uzyskując 1123 pkt zostali mistrzami rejonu, zaś ich koleżanki z 1008 pkt zdobyły tytuł wce mistrzyń rejonu. Obie drużyny uzyskały awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 11 października w Bełchatowie. Pomimo ulewnego deszczu i przenikliwego chłodu, nasi uczniowie ambitnie walczyli do samego końca uzyskując kilka wartościowych wyników. Zawody odbyły się 06 października 2016 roku.

Czytaj więcej...

licealiada 08

Reprezentacje dziewcząt oraz chłopców z Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie zwyciężyły w mistrzostwach powiatu kutnowskiego w lidze lekkoatletycznej w ramach „Licealiady”. Oprócz „Staszica” w zawodach wzięły udział następujące szkoły: Zespół Szkół Nr 3 im. W. Grabskiego, ZSZ nr 2 im A. Troczewskiego, I LO im J.H. Dąbrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza, I LO PUL w Kutnie oraz ZS nr 4 im. Z. Balickiego. Zawody odbyły się 30 września na stadionie miejskim a organizatorem był kutnowski MOSiR. Najlepsze trzy szkoły w rywalizacji dziewcząt oraz chłopców otrzymały puchary i dyplomy.

przelaje 11

We wtorek, 20 września na obiektach Małej Ligi Baseballa odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe dla szkół ponadgimnazjalnych zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie. Były to jednocześnie eliminacje do Finału Wojewódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych organizowanych przez Łódzki Szkolny Związek Sportowy oraz sportowa inauguracja roku szkolnego 2016/2017.
W zawodach wzięło udział 118 zawodników i zawodniczek (36 dziewcząt i 82 chłopców) z dziesięciu szkół powiatu kutnowskiego: I LO im. gen. J.H. D.abrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza, ZS Nr 1 im. St. Staszica, ZS w Żychlinie, LO w Żychlinie, ZSZ Nr 2 im. A. Troczewskiego, ZS Nr 4 im. Z. Balickiego, I LO PUL w Kutnie, ZSCKR w Mieczysławowie, ZS Nr 3 im Wł. Grabskiego . Pierwsze trofea trafiły w ręce uczniów „Staszica” Izabeli Drabik oraz Błażeja Wilanowskiego.

liga16
Reprezentacje dziewcząt oraz chłopców z Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie zwyciężyły w mistrzostwach powiatu kutnowskiego w lidze lekkoatletycznej w ramach „Licealiady”. Oprócz „Staszica” w zawodach wzięły udział następujące szkoły: Zespół Szkół Nr 3 im. W. Grabskiego, ZSZ nr 2 im A. Troczewskiego, I LO im J.H. Dąbrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza, I LO PUL w Kutnie oraz ZS nr 4 im. Z. Balickiego. Zawody odbyły się 24 września na stadionie miejskim a organizatorem był kutnowski MOSiR. Słoneczna pogoda pozwoliła na osiągnięcie kilku wartościowych rezultatów. Najlepsze trzy szkoły w rywalizacji dziewcząt oraz chłopców otrzymały puchary i dyplomy.

przelaje04We wtorek, 22 września 2015 r. na obiektach Małej Ligi Baseballa odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe dla szkół ponadgimnazjalnych zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie. Były to jednocześnie eliminacje do Finału Wojewódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych organizowanych przez Łódzki Szkolny Związek Sportowy.

Obraz 913Piłkarze ręczni z Zespołu Szkół nr 1 po zdobyciu tytułu mistrza powiatu wzięli udział w rozgrywkach rejonowych. W dniu 20 listopada, w Łowiczu, chłopcy rozegrali trzy pasjonujące mecze, pokonując drużyny z Rawy Mazowieckiej oraz Skierniewic.

r

Reprezentacje  dziewcząt oraz chłopców  z Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie zwyciężyły w mistrzostwach powiatu kutnowskiego w lidze lekkoatletycznej w ramach „Licealiady”. Oprócz „Staszica” w zawodach wzięły udział następujące szkoły: Zespół Szkół Nr 3 im. W. Grabskiego, ZSZ nr 2 im A. Troczewskiego, I LO im J.H. Dąbrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza, I LO PUL w Kutnie oraz ZS nr 4 im. Z. Balickiego. Zawody odbyły się 24 września na stadionie miejskim a organizatorem był kutnowski MOSiR. Słoneczna pogoda pozwoliła na osiągnięcie kilku wartościowych rezultatów. Najlepsze trzy szkoły w rywalizacji dziewcząt oraz chłopców otrzymały puchary i dyplomy.

DSC 0064 1024x468

We wtorek, 16 września na obiektach Małej Ligi Baseballa odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe dla szkół ponadgimnazjalnych zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie. Była to inauguracja imprez sportowych w ramach „Licealiady” roku szkolnego 2014/2015 organizowanej przez Łódzki Szkolny Związek Sportowy.

DSC02384Dziewczęta z kutnowskiego „Staszica” zagrają 25 marca w finale wojewódzkim koszykówki, który zostanie rozegrany w Łodzi. Awans wywalczyły dzięki zajęciu pierwszego miejsca w zawodach rejonowych.

DSC02491 LargeZe srebrnymi medalami  z Finału Wojewódzkiego w Koszykówce Dziewcząt w ramach Licealiady wróciła reprezentacja Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie. Zawody odbyły się dzisiaj (25.03.2014) w Pałacu Sportu w Łodzi. Organizatorem był Łódzki Szkolny Związek Sportowy.

Koszykarze Staszica

W pierwszym meczu półfinałowym „Staszic" nie dał żadnych szans I LO w Kutnie wygrywając 105:43. W drugim, bardziej wyrównanym meczu ZS Nr 3 w Kutnie pokonało 65:47 ZSZ Nr 2 w Kutnie.

W meczu o III miejsce I LO w Kutnie wygrało 91:47 z koszykarzami z "Troczewskiego". W meczu finałowym „Staszic" wygrał 86:47 z „Grabskim". Zawody odbyły się w ubiegły czwartek w Zespole Szkół nr 1 w Kutnie.

stasz w finale

W pierwszym meczu grupy B dziewczęta ze „Staszica" przegrały 13:47 z LO w Aleksandrowie Łódzkim, zaś w drugim spotkaniu pokonały 50:13 ZSP Nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim. Pierwsze miejsce w Grupie B zajęły dziewczęta z Aleksandrowa Łódzkiego, gromiąc 92:8 ZSP Nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim.

brąz

W tym roku system gry został zmieniony i w finale odbyły się tylko dwa mecze – o trzecie miejsce (drużyny które zajęły drugie miejsca w półfinałach) oraz finał. "Dziewczęta ze Staszica" pewnie i wysoko 72:39 (19:6,18:8, 18:8, 17:17) wygrały z I LO w Tomaszowie Mazowieckim zajmując III miejsce w województwie łódzkim.