Losy01

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego z Zespole szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie odnieśli znaczące sukcesy w olimpiadach i konkursach historycznych.

Największe osiągnięcia to tytuły naszych uczniów w olimpiadzie przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, tytuł laureata który uzyskał Adam Romański z klasy II A oraz tytuł finalisty w tej samej olimpiadzie, który wywalczył Kuba Jędrzejczak z klasy III E. Obydwaj uczniowie na mocy obowiązujących przepisów zostali zwolnieni z egzaminu maturalnego z historii.
Ostatnie zmagania finałowe w tej olimpiadzie miały miejsce 7 i 8 czerwca br. w Warszawie, składały się z licznych często trudnych zadań, a zostały zakończone 9 czerwca wręczeniem dyplomów i nagród w Galerii Porczyńskich.
Ten sukces to wynik olbrzymiej pracowitości tych młodych ludzi, oraz właściwej atmosfery i opieki jaka została stworzona w szkole przez nauczycieli i opiekuna Pana Jana Zawadzkiego. Warto zaznaczyć że uczniowie, o których mowa, uzyskali tytuły laureatów w tej samej olimpiadzie już rok wcześniej.


Kolejnym sukcesem było uzyskanie tytułu finalisty przez Mateusza Cieplaka ucznia klasy II E w Ogólnopolskim Konkursie „Historia i kultura Żydów polskich”, który stał się osiągnięciem wpisującym się na dość długą listę laureatów i finalistów kolejnych edycji tego konkursu. Atrakcją obecnej edycji była możliwość zwiedzenia ekspozycji już znanego muzeum „Historii Żydów Polskich” w Warszawie.
Kolejnym osiągnięciem był udział uczniów w finale IV edycji międzywojewódzkiego Festiwalu Historycznego „Tradycja i pamięć”, którego organizatorem i duchowym opiekunem był poseł RP Grzegorz Schreiber. Adam Romański z klasy IIA i Błażej Wilanowski z klasy II E zajęli odpowiednio 8 i 9 miejsce. Uczniowie Ci spróbowali swoich sił w Olimpiadzie Filozoficznej i innych konkursach historycznych o zasięgu ogólnokrajowym czy wojewódzkim. Jak widać szkoła stwarza sprzyjające warunki rozwoju młodych talentów w dziedzinie nauki historycznych, ale również w innych dziedzinach nauki i sportu.

Gratulujemy wszystkim, którzy osiągają sukcesy i życzymy wytrwałości w kolejnych konkursach, olimpiadach i zawodach.

Fotografie zostały wykonane podczas spotkania Łódzkiego Kuratora Oświaty z finalistami konkursu "Losy żołnierza..."
O spotkaniu można przeczytać na stronie Łódzkiego Kuratorium Oświaty.

Losy02 Losy03 Losy04

 Losy06 Losy07 Losy08

 

fundusze