tws01

7 kwietnia 2017r. podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu odbył się finał XXIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej, w którym uczestniczyli drużyny naszego Zespołu Szkół. Technikum Nr 1 reprezentowali uczniowie klasy IVs: Hubert Karczewski, Dawid Prochońoraz Kamil Zawalski, natomiast Zasadniczą Szkołę Zawodową Nr 1 uczniowie klasy 3k: Arkadiusz Cichosz, Jakub Górkiewicz i Piotr Wojtalik. Głównym organizatorem OTWS jest Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku. Patronatem OTWS objęli: Politechnika Poznańska, Towarzystwo Techniki Motoryzacyjnej, Warsztat.pl, Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej i „Nowoczesny Warsztat”. Twarzą XXIII edycji OTWS był Jakub Bielak – redaktor motoryzacyjny TVN Turbo.

Pierwszy etap finału Turnieju polegał na rozwiązaniu testu pisemnego sprawdzającego wiedzę i umiejętności z konstrukcji i obsługi pojazdów oraz elektrotechniki i elektroniki samochodowej. W finale OTWS wzięło udział 255 uczniów z sześćdziesięciu trzech szkół technicznych ponadgimnazjalnych. W tym roku najwięcej punktów z uczniów naszej szkoły uzyskał Arkadiusz Cichosz zajmując VIII miejsce wśród uczniów szkół zawodowych. Ta pozycja gwarantowała uzyskanie nagród, lecz nie kwalifikowała do ścisłego finału, w którym uczestniczyło po pięciu najlepszych zawodników z Techników i Zasadniczych Szkół Zawodowych.Pozostali nasi uczniowie zajęli miejsca poniżej dziesiątego. Arkadiuszowi gratulujemy wysokiego miejsca i otrzymania cennych nagród a wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów w turniejach i zawodach.Uczestnicy Turnieju mieli także okazję zwiedzić wystawy Międzynarodowych Targów Techniki Motoryzacyjnej. Opiekę nad drużynami naszej szkoły sprawował mgr inż. Jerzy Król.

tws02 tws03 tws04

tws05 tws06 tws07

fundusze