doul1

10 marca Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego zorganizował Dzień Otwarty dla wszystkich zainteresowanych kontynuowaniem edukacji na ich uczelni. Oczywiście, nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły! Przedstawiciele klas: I D, I E oraz II A i II E odwiedzili UŁ pod czujnym okiem p. P. Kalksteina- kierownika wycieczki, dyrektora szkoły - p. J. Pawlaka oraz p. A. Urbańskiej i E. Pawłowskiej.

Wszyscy zebrani zostali powitani przez Panią Dziekan Joannę Jabłkowską, która wygłosiła przemówienie w okazałej i bardzo nowoczesnej auli. Następnie przyszła pora na wykłady - każdy stanął przed niemałym dylematem, gdy przyszło wybierać spośród lekcji w języku angielskim, francuskim, rosyjskim, polskim, niemieckim czy hiszpańskim.
Naszą przygodę z życiem studenta zaczęliśmy od wykładu pod tytułem "Donald Trump- od pucybuta do milionera", podczas którego dyskutowaliśmy na temat polityki Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz American Dream. Na zajęciach z języka polskiego zostaliśmy zmotywowani do zespołowej pracy, mogliśmy też wykazać się naszą mocną stroną- kreatywnością. W pracowni języka rosyjskiego dowiedzieliśmy się o kulturze największego państwa świata, mieliśmy także okazję spróbować tradycyjnych dań kuchni rosyjskiej. Prelekcja z języka niemieckiego była miłym zaskoczeniem. Liczne gry i zabawy pokazały, że taki sposób przyswajania wiedzy jest skuteczny oraz wyjątkowo przyjemny. Z niecierpliwością czekamy na następny rok!

Natalia Smyczyńska i Paulina Grabarczyk kl. I E

doul2 doul4 doul3

doul5 doul6 doul7

fundusze