65OCH

Dnia 24 listopada 2018 r. odbył się kolejny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. 114 uczniów okręgu łódzkiego miało przyjemność sprawdzać swoją wiedzę na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Z naszej szkoły zakwalifikowała się uczennica klasy II E- Julia Dźwinacka.Jej opiekunem jest pani dr Małgorzata Żurada. Pod okiem pani doktor Julia wykonała tytaniczną pracę, aby opanować materiał w zakresie ponadlicealnym.

Czytaj więcej...

herb                     Logo

Z A P R O S Z E N I E

Dyrekcja i nauczyciele języka polskiego Zespołu Szkół Nr 1

im. Stanisława Staszica w Kutnie

mają przyjemność zaprosić uczniów szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych powiatu kutnowskiego do udziału
w VII konkursie ortograficznym
„O PIÓRO STAROSTY KUTNOWSKIEGO”.

 

Przedsięwzięcie to ma na celu doskonalenie poprawności ortograficznej, jest także jedną z form rozwijania zainteresowań i uzdolnień młodzieży.
Mając świadomość, iż sam udział w konkursie jest oznaką przynależności do elitarnego grona wrażliwych na piękno i poprawność języka ojczystego, zachęcamy do podjęcia zmagań z zawiłościami polskiej pisowni.

Szczegółowe informacje o konkursie (regulamin, karta zgłoszenia uczestników konkursu) w załączeniu. 

Czytaj więcej...

dlaniepodl02W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Dla Niepodległej”. Uroczystość została objęta Honorowym Patronatem Starosty Kutnowskiego. W konkursie wzięło udział 22 uczestników z następujących szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych: 

Czytaj więcej...

gdansk09

 

 Dnia 17.10.2018 uczniowie naszej szkoły, klasa IIe oraz przedstawiciele klas IIIA, IIA, IIi wzięli udział w wycieczce do Gdańska. Rozśpiewanym autobusem dotarliśmy do pierwszego przystanku w naszej podróży, miejsca pamięci o wybuchu II Wojny Światowej, czyli Westerplatte. Odbyliśmy spacer w słońcu i jesiennej aranżacji przyrody, wdychając pachnące morzem powietrze, a przy pomniku przeżyliśmy chwilę zadumy nad losami żołnierzy polskich broniących granicy morza przed niemieckim najeźdźcą.

Następny przystanek, Muzeum II Wojny Światowej, miał uświadomić nam ogrom nieszczęścia i tragedii, jaką niosła ze sobą w krajach Europy i Azji II Wojna Światowa. Muzeum, ze swymi interaktywnymi przystankami oraz rzeczywistych rozmiarów aranżacjami miejsc, zrobiło na nas ogromne wrażenie. Poznaliśmy historie powstania nastrojów nazistowskich w Europie, wybuchu wojny, okupowanych terenów, wysiedleń, rzeczywistości życia w czasie wojny, obozów koncentracyjnych, eksterminacji narodu żydowskiego, mordu dokonanego na polskich oficerach w Katyniu, ruchu oporu i wyzwolenia, które przyszło tak późno. Byliśmy wszyscy zadziwieni i pod wrażeniem sposobu przedstawienia eksponatów muzealnych i i wydarzeń, które za sobą niosą. To była niesamowita lekcja historii. 

Czytaj więcej...

sztafetaczyt01

24 października 2018 r. po raz trzeci odbyła się w czytelni naszej biblioteki „Czytelnicza Sztafeta Szkół.” W związku z obchodami 100 –lecia odzyskania niepodległości, uczniowie klas humanistycznych wysłuchali fragmentów utworów, w których występuje temat walki o wolność naszej ojczyzny.

Czytaj więcej...

fundusze