W dniu 2 lipca odbyło się spotkanie absolwentów kl.Va i Vb rocznik 1968. W lokalu "Duet" w Adamowicach spotkali się absolwenci Technikum  Mechanicznego w Kutnie-Azorach po 48 latach od zdawanej matury. Było to drugie spotkanie (pierwsze w 2013 r.). Z obydwu klas maturalnych uczestniczyło 27 osób. Niektórzy zobaczyli się po 48 latach. Było nieco kłopotu z rozpoznaniem. Czas robi swoje. Koleżanki zmieniły kolor włosów, fryzury. Kolegom zniknęły bujne czupryny, pojawił się szronek, "mięsień piwny" jakby nieco uwydatniony ale poczucie humoru i optymizm pozostały.

Gościem honorowym spotkania był Pan Profesor Sławomir Pilarski z Małżonką. Początkiem spotkania było uczczenie pamięci Pań Profesorek, Panów Profesorow, Koleżanek i Kolegów którzy od nas odeszli chwilą ciszy. Następnie koleżeństwo rozpoczęło wzajemne wspomnienia z lat 1963-68, a także ze swojego kilkudziesięcioletniego życia. Odżyły dojazdy do Szkoły "ciuchą" zajęcia lekcyjne i warsztatowe, praktyki zawodowe, uroczystości i imprezy szkolne, sport szkolny, wycieczki. Wzajemnie przekazywano numery telefonów, emaili, wykonywano dużo zdjęć, kręcono krótkie filmiki.

Toast za zdrowie, pomyślność i spotkanie z okazji okrągłego jubileuszu 50-lecia egzaminu maturalnego w 2018 roku wzniesiono szampanem. Panu profesorowi Pilarskiemu zaspiewano gromkie "sto lat". Następnie odbył się spacer do Szkoły (obecnie ZSZ nr 4). Przy budynku szkolnym ponownie odżyły wspomnienia. Po powrocie rozpoczęto biesiadowanie (z tańcami) trwające do godz. 2.00. Sugerowano aby można było wejść do Szkoly, obejrzeć gabinety lekcyjne oraz opracować z w/w okazji pamiątkowy gadżet. Postulowano aby dotrzeć do Koleżanek i Kolegów nieobecnych na w/w spotkaniu (z różnych przyczyn) i nakłonić ich do przybycia na jubileusz 50-lecia w 2018 r.

Zakończono spotkanie złożeniem sobie wzajemnie życzeń dobrego zdrowia i odliczenia się w 2018 roku.

Włodzimierz Gładysiak